O nás

Klub Kontejner 

Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy obnovilo v prosinci 2019 činnost bývalého Klubu Mapa pod novým názvem Klub Kontejner. Otevřený klub pro děti a mládež od 6 do 18 let navazuje na předešlé aktivity Klubu Mapa, který původně spadal pod městskou část Prahy 8. 

Klub je otevřen pro klienty od pondělí do čtvrtka v čase od 13 do 18 hodin a nachází se na adrese Sokolovská 121, Praha 8. 

V nevšedním prostředí obytného modrého kontejneru se nachází příjemný vytápěný prostor, který disponuje dvěma místnostmi – klubovnami, pitnou vodou a toaletami. Příchozí děti mohou využít podpůrné služby doučování, nebo se mohou libovolně zapojit do výtvarné či tvořivé dílny, zahrát si deskové hry či fotbálek s profesionálním hráčem, večer zajít do filmového klubu či se setkat se zajímavými hosty. Též se mohou realizovat na Kontejnerovském Youtube kanálu, kde nabízíme různé návody a tipy. 

Během léta slouží prostory klubu jako základna pro příměstské tábory. 

Kontejner se nachází na rozlehlém pozemku mezi Invalidovnou a Palmovkou. Disponuje fotbalovým, volejbalovým, basketbalovým hřištěm a tréninkovým oválem pro skateboarding, koloběžky, kola a in line bruslení.  Děti si zde mohou bezpečně zasportovat a jsme jim vždy plně při ruce ve všech jejich aktivitách.

Do péče o záhonky na zahradě se mohou zapojit účastníci klubu společně a v létě na nich pěstují ovoce, zeleninu, bylinky i květiny k vlastní potěše. Vedoucí klubu mají do budoucna velké plány, jak více rozšířit své aktivity o současné komunitní trendy a využít tak velkorysého pozemku. Veškerý program a akce jsou zcela zdarma a můžete je sledovat na facebookové a instagramové stránce klubu. 

Klub poskytuje dětem bezpečný prostor, kde se mohou bezstarostně vyžít. Děti mohou do klubu přijít trávit svůj volný čas, ale také s námi mohou řešit svoje problémy a nejrůznější těžkosti, se kterými si neumějí poradit, když hledají řešení, anebo se chtějí třeba jenom svěřit. Nabízíme též sociálně a speciálně pedagogické poradenství pro děti i jejich rodiče. 

Návštěva klubu není podmíněna žádnou přihláškou ani pravidelnou docházkou. Vycházíme ze zásady bezpečnosti a anonymity. 

Kontaktovat Klub Kontejner lze e-mailem: klubkontejner@ddmpraha.cz 
či telefonicky +420 777 706 594.